Zwiedzaj Tatry na rowerze!

Zwiedzaj Tatry na rowerze!

Planujesz wypoczynek w Zakopanem? Jeśli tak, być może poszukujesz też alternatywy dla zwiedzania miasta i górskich terenów na piechotę. Mamy wartą przemyślenia propozycję – zwiedź Tatry na rowerze. Opcja ta ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim możliwość poznania z bliska niezwykłej przyrody i podziwiania spektakularnych widoków. Ponadto jazda na rowerze znakomicie wpłynie na twoje zdrowie i nastrój. Solidny wysiłek to coś, na co każdy powinien znaleźć czas. Przejażdżki są też dobrym pomysłem na nabranie dystansu do wszelkich spraw, odprężenie się i odcięcie od codziennych obowiązków. Jesteś tylko ty, twój pojazd i bajeczne krajobrazy.

Wybierz odpowiednią trasę

Jeżeli do tej pory sporadycznie jeździłeś na rowerze lub jesteś cyklistą pokonującym przede wszystkim tereny nizinne wybierz trasę, która nie będzie wymagająca i zbyt trudna. W przeciwnym wypadku szybko się zniechęcisz, uznasz, że ten rodzaj aktywności nie jest dla ciebie i prawdopodobnie raz na zawsze zapomnisz o tym, by przemierzać góry na rowerze. Początkującym proponujemy trasę Zakopane – Krzeptówki – Zakopane, która dostarczy miłych wrażeń, ale nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla organizmu. Cicha okolica, fantastyczne pejzaże, asfaltowa nawierzchnia – tego typu trasę śmiało przejedziesz ze swoimi pociechami. Na rodzinne wycieczki jest jak znalazł.

Natomiast będąc doświadczonym cyklistą bez wahania możesz wybrać trudne trasy jak np. Kościelisko – Dolina Chochołowska. Pokonując ten wymagający odcinek przy ci się dobra kondycja. Na pewno pękniesz z dumy, gdy dojedziesz do celu podróży. Wysiłek ogromny, ale nagroda także – docenisz nie tylko urok terenu, ale przede wszystkim samego siebie. Rowery Zakopane – wpisz to hasło w wyszukiwarkę, a przekonasz się jak wiele interesujących i urozmaiconych tras czeka na ciebie w naszych pięknych Tatrach.

Jazda rowerem po Tatrach

Jazda rowerem po Tatrach

Skorzystaj z wypożyczalni rowerów

Czasem nawet, gdy zechcesz zabrać w góry własny pojazd, może okazać się to nie do wykonania, ale nie musisz wcale rezygnować z przejażdżek. Wypożyczalnia rowerów Zakopane – to mnóstwo ofert. Jedną z polecanych opcji jest np. butorowy.pl. Firma gwarantuje solidny, sprawdzony sprzęt oraz proponuje interesujące trasy, wśród nich m.in. „wycieczka city’”, czy „wycieczka przygoda”. Pomoże zaplanować fantastyczny relaks na świeżym powietrzu w otoczeniu górskich szczytów. Warto dodać, że jako jedyna w Zakopanem oferuje trasy zjazdowe z Gubałówki.

Grupa COT

 

Udostępnij