Urlop z plecakiem na zakopiańskich szlakach

Urlop z plecakiem na zakopiańskich szlakach

Podhale zachwyca niezależnie od pory roku. Atrakcji w Zakopanem nie brakuje w sezonie zimowym i podczas letnich dni. To chętnie wybierane miejsce przez turystów. Każdy może znaleźć odpowiednią rozrywkę dla siebie. Wielbiciele wypraw górskich będą przemierzać tatrzańskie szlaki turystyczne, podziwiając malownicze góry. Amatorzy sportów czekają stoki, tory saneczkarskie, a w cieplejsze dni trasy rowerowe. Osoby, które lubią zwiedzać i chłonąć kulturę odwiedzanego miejsca, również nie będą zawiedzione dzięki licznym zabytkom. Wystarczy spakować plecak i ruszyć w podróż.

Uciekając od gwaru

Kiedy mamy ochotę pobyć sam na sam ze sobą, nie musimy uciekać w dzicz, by zaznać spokoju. Zakopane mogłoby się wydawać zatłoczone, gwarne i głośne, pełne turystów spragnionych rozrywek, zatłoczonych karczm, tętniących życiem uliczek, ale są miejsca, w których można rozkoszować się ciszą i samotnością. Wystarczy wybrać apartament lub domek w regionie, który nie przylega bezpośrednio do centrum. Od samego rana można rozkoszować się pięknym widokiem z okna i kojącą ciszą. Jeśli obiekt, który wynajmujemy nie przylega do większej bazy hotelarskiej lub kompleksu wypoczynkowego, może nie gwarantować wyżywienia. Jest na to sposób – odwiedzając https://www.break-fast.pl/ szybko i wygodnie zabookujemy śniadania, by nie zaprzątać sobie od rana głowy zakupami lub odwiedzaniem restauracji i innych punktów gastronomicznych.
Żeby spróbować, pysznego, swojskiego jedzenia, nie trzeba odwiedzać miejscowej gospody ani wybierać się na Krupówki. Wśród wielu śniadaniowych zestawów, które można zamówić online z dostawą do kwatery, dostępne są również lokalne przysmaki: wiejski pieczony pasztet, wędzone sery i szynki górskie, jajecznica z jaj od tutejszych kurek, to pełnia smaku, którą docenią nawet najbardziej wymagający smakosze. Posiłki są estetycznie pakowane w hermetyczne pudełka. Dostarczane są bez dodatkowej opłaty na terenie Zakopanego i Kościeliska.

Tatrzańskie wycieczki

Zapierające dech w piersiach panoramy, bliskość natury, piękno przyrody, mobilizuje do wielogodzinnych wycieczek. Nigdzie nie spaceruje się tak przyjemnie jak w górach. Mniej zaznajomieni z górskimi podbojami podróżnicy mogą wybrać krótsze trasy, jak stosunkowo łatwa przechadzka na Gubałówkę i Butorowy Wierch, albo przez Wielką Krokiew, Polanę Strążyską po Dolinę Białego. Doświadczeni taternicy przemierzają m.in. Tatry Zachodnie i Starorobociański Wierch. Niezależnie od wprawy, znajdziemy wiele niezwykle ciekawych szlaków o różnym stopniu trudności. Podczas wielogodzinnego marszu z pewnością przyda się dobrze zaopatrzony plecak.

Grupa COT

 

Udostępnij