Terenowa przygoda w Zakopanem

Zakopane oraz niezabudowane tereny Podhala dają dużo możliwości aktywnego wypoczynku i zabawy w terenie. Podhalańskie bezdroża upodobali sobie kierowcy quadów oraz motocykli crossowych.

Liczne wzniesienia, strome zjazdy i zacienione miejsca w lesie, gdzie na polnych drogach przez niemal cały rok jest woda i błoto są rajem dla miłośników jazdy terenowej. Najczęściej spotkać można w takich miejscach samochody terenowe, quady oraz motocykle crossowe.
Quady Zakopane stanowi wspaniałą bazę wypadową do terenowej przygody. W mieście znaleźć możemy nocleg oraz liczne karczmy i restauracje. Jednak zaledwie kilka kilometrów od centrum za wzgórzem Gubałowskim znajdują się liczne terenowe ścieżki i drogi, które tak bardzo umiłowali fani jazdy w terenie.
Jeżeli chcemy się wybrać, na przygodę w terenie warto jednak pamiętać, że nie wszyscy właściciele łąk i lasów przychylnie patrzą na obcych, nawet jeżeli nie zjeżdżają na pola z wytyczonej drogi. Wybierając się w teren warto pomyśleć o miejscowym przewodniku, który wskaże nam trasę. Dzięki temu unikniemy niemiłego spotkania z właścicielem nieruchomości, a wyprawa będzie miłą przygodą.
Brak własnego sprzętu do jazdy nie stanowi także problemu. W Zakopanem i okolicach jest kilka wypożyczalni quadów oraz firm organizujących wycieczki 4×4. Jedna z nich znajduje się na samym szczycie Gubałówki. Osoby spragnione wrażeń z terenowej jazdy wsiadając na quada niemal od razu wyjeżdżają na terenowe. Poza adrenaliną związaną z terenowymi przeprawami uczestnicy wycieczek mogą także podziwiać wspaniałe widoki na góry.

Trasę zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. Jeżeli chcą się sprawdzić w trudniejszej terenowej trasie, to na taką ich prowadzimy. Znamy też piękne, widokowe miejsca, gdzie można się zatrzymać na małą sesję zdjęciową – mówi Jan Pieprzak z firmy Quad Bikes Zakopane.

Grupa COT

 

Udostępnij