Szukasz domku w Białce Tatrzańskiej? Możesz być rozczarowany

Małe góralskie domki przygotowane dla turystów, to najczęściej poszukiwana forma noclegu. Niestety w Białce Tatrzańskiej takich miejsc praktycznie nie ma.

Małe góralskie domki stały się w ostatnich latach absolutnym hitem wśród turystów poszukujących noclegu na Podhalu. Niestety nie w każdej miejscowości znajdziemy dostateczną ilość miejsc miejsc noclegowych.

Miejscowości, w których domków brakuje

Są na Podhalu miejsca, gdzie małych góralskich domków pod wynajem prawie wcale nie ma. Do takich miejsc możemy zaliczyć Białkę oraz Bukowinę Tatrzańską, a także centrum Zakopanego.
Miejsca te charakteryzują się zwartą zabudową, wśród której dominują hotele, pensjonaty, apartamenty oraz pokoje gościnne. Domki w Białce Tatrzańskiej nie występują, ale znaleźć można je na obrzeżach i występują tu także w niewielkiej ilości.
Ze względu na niewielką ilość domków cena ich wynajmu jest znacznie większa niż w okolicznych miejscowościach.

Gdzie szukać domków

Jeżeli na wypoczynek przyjeżdżamy samochodem i cenimy sobie prywatność, to warto poszukać domku nie w samym centrum, a kilka kilometrów od miejscowości, którą chcemy zwiedzać, lub ośrodka narciarskiego, z którego będziemy korzystać podczas nadchodzącej zimy. Ceny wynajmu takiego domku będą zdecydowanie mniejsze, co pozwoli nie tylko opłacić paliwo na dłuższe dojazdy, ale zostanie także trochę na dodatkowe atrakcje podczas wypoczynku.

Domki na Spiszu

Oddalony zaledwie kilkanaście kilometrów od Białki Tatrzańskiej Spisz oferuje wspaniałe regionalne domki oraz cichą i spokojną okolicę. Miejsca te nie są przygotowane do masowego wynajmy turystom, a dla osób, które chcą zasmakować w górskim klimacie.

– Nasze domki nie tylko zostały wykończone w tradycyjny sposób, ale także każdy element dekoracyjny pochodzi stąd. Znaleźć u nas można góralskie chusty oraz haftowane w parzenice portki – mówi Oskar Pieprzak z Chaty na Spiszu.

Grupa COT

 

Udostępnij