Lato w Zakopanem – jakie atrakcje czekają na turystów?

Planowanie urlopu nie należy do najłatwiejszych zadań. Czasem samo poszukiwanie odpowiedniego miejsca już sprawia trudności, każda kolejna oferta wydaje się ciekawsza od poprzedniej i nie wiadomo co wybrać. Jeśli właśnie zastanawiacie się dokąd pojechać, mamy dla was radę. Odwiedźcie nasze wyjątkowe, przepiękne Tatry. Obiecujemy, że w bogatej kategorii pt. – Zakopane atrakcje latem, na pewno znajdziecie coś interesującego.

Cudowne otoczenie i wymarzony relaks

Góry odwiedzamy z różnych powodów. Często dlatego, że chcemy oderwać się od monotonii dnia codziennego, odreagować stres i wyciszyć się. Jak wiadomo, kontakt z przyrodą działa na nas kojąco oraz dodaje sił. Dlatego będąc w Tatrach warto wybrać aktywność na świeżym powietrzu, by jak najwięcej czerpać z otoczenia i cieszyć się nieziemskimi krajobrazami. Idealnym pomysłem są wycieczki rowerowe. Dzięki nim poznajemy rozmaite zakątki, relaksujemy się i potrafimy zapomnieć o wszelkich kłopotach, skupiając się na przejażdżce, na tym, by pokonać kolejne kilometry i dotrzeć do wyznaczonego celu. Przy okazji dostarczamy organizmowi solidnej porcji ruchu, który korzystanie działa na zdrowie. W wypożyczalni zjazd.pl wybierzemy nie tylko rower, ale też trasę dostosowaną do naszych możliwości.

Rozrywka z nutą adrenaliny

Atrakcje turystyczne Zakopane – to także ciekawe propozycje dla osób, które uwielbiają, gdy skacze im adrenalina. Wśród nich wyprawy na quadach. Dźwięk i moc silnika, bezdroża, poczucie wolności, przypływ energii – zupełnie nie dziwi nas, że jazda na tych czterokołowych pojazdach cieszy się taką popularnością. Do dyspozycji różne opcje wypraw na quadach. Firma quadoo proponuje m.in. wycieczkę połączoną z wizytą w termach, z ogniskiem lub wieczorną przejażdżkę. Można wybrać trasę rekreacyjną lub tą, której pokonanie będzie nie lada wyzwaniem. Aktywność tego typu to doskonała zabawa i kapitalny pomysł na rodzinny wypoczynek, czy integrację grupy.

Barwne wydarzenie kulturalne

W mieście pod Giewontem nie brakuje też wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich jest odbywający się w sierpniu Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, podczas którego występują zespoły regionalne z całego świata. To jednak nie wszystko. Organizowana jest m.in. Parada Dorożek, czy Wystawa Owczarków Podhalańskich. Wieczorami, po koncertach jest okazja do poznania uczestników konkursów. Pomyślano też o najmłodszych turystach. Proponowane są im rozmaite warsztaty, np. malarstwa na szkle. Udział w takim festiwalu to świetne doświadczenie, pozwalające poczuć klimat miejsca, w którym się przebywa.

Grupa COT

 

Udostępnij