Kulig w Zakopanem– zimowa atrakcja dla młodszych i starszych

Kuligi Zakopane

Tatry prezentują się cudownie zarówno w wiosennym, letnim, jesiennym, jak i zimowym wydaniu. Jedni wolą odwiedzić je, gdy zachwycają zielenią i przyrodą, inni uwielbiają te góry, kiedy pokryte są białym puchem. Trzeba przyznać, że wtedy odsłaniają inne oblicze, bardziej groźne, ale też niezwykle fascynujące. Zima w górach daje wiele różnych możliwości spędzania czasu. Można poszaleć na stoku, lodowisku, czy spacerować delektując się widokami. Dużym zainteresowaniem cieszy się oferta – kulig po Zakopanem.

Relaks, widoki, niecodzienny klimat

Jazda saniami przez zaśnieżone, górskie tereny to atrakcja, która jest źródłem ogromnej frajdy. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą pod wrażeniem. Trudno nie mieć uśmiechu na twarzy podczas przejażdżki, gdy płozy sań przecinają zaspy, konie pędzą i wszystko, co mijamy, szybko znika nam z oczu. Kulig Zakopane opinie – wpiszcie tą frazę w internetową wyszukiwarkę, a przekonacie się, że wcale nie przesadzamy zachwalając tą atrakcję.

Nawet ci, którzy nie przepadają za zimową aurą, będąc w górach docenią jej czar. Nie sposób tego nie zrobić, kiedy możemy obserwować niesamowite otoczenie, odpocząć od gwaru miasta, cieszyć się widokami na przykryte białym puszkiem pola, łąki, drzewa i wzgórza. Opcja – kulig Zakopane wieczorem, zasługuje na szczególną uwagę. Gwiazdy na niebie, blask pochodni, magiczne zakątki – po zmroku atmosfera jest naprawdę ciekawa. Po przejażdżce na uczestników czeka ognisko z samymi smakołykami i rzecz jasna nie tylko gorąca herbata, ale też wysokoprocentowe trunki. Rytmy góralskiej kapeli zachęcają do śpiewu i tańca. Króluje radość!

Saniami przez dolinę

Tatry posiadają takie miejsca, o których podczas wypoczynku koniecznie nie można zapomnieć. Jednym z nich jest Dolina Chochołowska – piękna, wiosną i latem, gdy jest zielono, ale równie fantastycznie prezentuje się w wersji zimowej, kiedy czaruje bielą. Polecamy długie spacery z dziećmi i zabawę na śniegu. Warto też znaleźć czas na przejażdżkę saniami przez dolinę. Nawet jeśli czujecie, że znacie ją doskonale i nie ma ona przed wami żadnych tajemnic, podczas kuligu być może odkryjecie ją na nowo, poznacie nowe zakątki, a obrazy, jakie ukażą się waszym oczom pozwolą stwierdzić, że Dolina Chochołowska to miejsce, które warto nieustannie poznawać, ponieważ zawsze zaprezentuje coś dotąd nieznanego.

Grupa COT

 

Udostępnij